Baktérie

Baktérie sú jednobunkové organizmy. Nachádzajú sa všade v prírode aj v našom okolí. Denne prichádzame s nimi do kontaktu, závisí len od nášho imunitného systému ako sa s nimi vie vysporiadať. Ak máme oslabenú imunitu a k tomu prekyslený organizmus je to raj pre patogénov . Veľmi vážny je fakt, že niektoré baktérie sú tak agresívne a zmutované, že nereagujú na antibiotickú liečbu. Už teraz má problém klasická medicína niektoré baktérie dokonale likvidovať príp. na likvidáciu je potrebná zdĺhavá antibiotická liečba. Patria sem borrelia burgdorferi, chlamýdie, zlatý stafylokok, helicobacter pylori.

bacteria-106583_960_720jpg


Na likvidáciu baktérií v našej poradni používame špičkový biorezonančný prístroj Bicom optima (Bratislava, Nitra) alebo plazmový generátor RZ 14.

Baktérie likvidujeme veľmi úspešne, len v zriedkavých prípadoch (keď sú baktérie veľmi premnožené alebo už sú dlho v organizme) je potrebný terapeutický postup opakovať

Riešime tieto baktérie v našej poradni

 Helicobacter pylori – je jednou z najrozšírenejších infekcií v dnešnej dobe, má ho viac ako 1/3 populácie. Najmarkantnejším príznakom je bolesť brucha, pálenie záhy, horká chuť v ústach. Baktéria napadá  oblasť žalúdka a dvanástnika, kde môže spôsobiť zápaly a iné zdravotné problémy. Tieto zdravotné ťažkosti , ak sú dlhodobo neliečené môžu prejsť do vážnejších problémov, ako sú dvanástnikové vredy, gastritída a rakovina žalúdka.

Chlamýdie – sú v poslednej dobe veľmi rozšírené, nereagujú na antibiotiká, poznáme dva typy :

  • Chlamydia pneumoniae a Chlamydia psittaci – postihujú najmä horné a dolné dýchacie cesty
  • Chlamydia trachomatis – vyvolávajú infekcie močovo pohlavného a reprodukčného systému, spôsobuje výtoky svrbenie, bolesť pri pohlavnom styku, napadá maternicu prostatu a pri neliečení môže viesť až k neplodnosti. Je veľmi ľahko prenosná (toaleta, sauna, spoločný uterák)

Zlatý stafylokok – je baktéria, ktorá spôsobuje mnohé závažné ochorenia – stafylokokovú meningitídu (zápal mozgových blán),  infekcie pooperačných rán, hnisavú nádchu, zápal vedľajších nosových dutín, ale aj zápal priedušiek a zápal pľúc. Stafylokok je bežnou súčasťou mikroflóry, problém nastane při oslabenej imunite alebo ak sa dostane do rany. Je stále častejšie rezistentný voči bežným antibiotikám.

Streptokoky – sú baktérie, ktoré spôsobujú infekčné ochorenia, ako zápal obličiek, kože, pľúc, mandlí – angína, vedľajších nosových dutín, stredného ucha. Veľmi často spôsobujú aj gynekologické problémy.

Borrelia burgdorferi – spôsobuje ochorenie nazývané Lymská borelióza. Prenáša sa pomocou kliešťov, ale aj múch a komárov, často bez príznakov v mieste vpichu. Príznakmi infekcie môžu byť: slabosť, srdcová arytmia, bolesť celého teľa, kĺbov, môžu byť prejavy depresie a chronickej únavy. Častokrát človek chodí od jedného lekára k druhému a nakoniec končí u psychiatra. Veľakrát v našej poradni odhalíme už roky starú infekciu, vtedy je aj odstránenie baktérií obtiažnejšie. 

Bordatella pertussis – spôsobuje čierny kašeľ, ktorý je napriek povinnému očkovaniu značne rozšírený

Brucely – vyvolajú horúčku a zdurenie pečene alebo sleziny, napadajú klby, kosti, nervový systém. Spôsobujú potraty.

Citobakter – spôsobuje infekciu močových a dýchacích ciest

Enterobakter – súčasť mikroflóry čreva , pri premnožení spôsobuje infekciu močových ciest a zápal plúc. Po odstránení vždy upraviť črevnú mikroflóru

Enterokoky – súčasť mikroflóry čreva , pri premnožení spôsobujú infekciu močových a žlčových ciest a gynekologické zápaly. Najrozšírenejšie E.faecalis , E. faecium.

Po odstránení vždy upraviť črevnú mikroflóru

Escherichie (E coli) – žijúce v hrubom čreve,  jedným z najdôležitejších zástupcov črevnej mikroflóry  a jej prítomnosť je potrebná pre správny priebeh tráviacich procesov v čreve. Pri premnožení môžu spôsobiť infekcie tráviaceho traktu a močových ciest.

MRSA – baktérie rezistentné voči antibiotikám – kmeň zlatého stafylokoka , Methicilin-rezistentný Staphylococcus aureus

Klebsiely – črevné baktérie rezistentné voči antibiotikám , spôsobujú infekciu plúc a horných dýchacích ciest

Leptospiry – napadajú pečeň, obličky a centrálny nervový systém

Mykobaktérie – spúšťač tuberkulózy.

Mykoplasmy – spôsobujú zápal pľúc, obličiek a močovej trubice

Neisserie – spôsobujú zápal mozgových blán

Proteus – súčasť črevnej flóry, sú dôležité pre aeróbny rozklad bielkovín. Spôsobujú infekciu močových ciest a zápaly v žalúdku.

Ureaplasma – spôsobuje zápal močových ciest, gynekologické zápaly a dlhodobý výtok

Pseudomonas – spôsobuje infekcie močových ciest a horných dýchacích ciest, zápaly vedľajších dutín, stredného ucha a infekciu očí

Salmonely  – spôsobujú silnú hnačku

Yersinie – spôsobujú ochorenie čriev, následnými prejavmi sú artrické potiaže kĺbov . Prenášané sú parazitmi zo zvierat